עידן תרם הוא אחד המשתמשים הותיקים של Colu בארץ. בפוסט הזה עידן משתף אותנו בחוויה קולינרית במסעדת ״אל וסינו״ המשובחת – ללא הארנק 🙂  

יום ראשון הוא מהימים האהובים עלי לבילוי מחוץ לבית, בר, מסעדה טובה או Happy hour  נחמד בד”כ מרככים את הקושי של פתיחת שבוע. כתושב דרום העיר נדיר שאני מצפין או יוצא בכלל מגבולות רוטשילד, בדרך כלל אני לא מוצא לכך סיבה, כי באמת שיש לי הכל מתחת לבית… כששמעתי מידידה חובבת יין על הופעת ג’אז וערב של יין בלי תחתית באל וסינו (השכן בספרדית) שנמצא בקצה הצפוני של אבן גבירול ממש על גדות פארק הירקון, החלטתי להחתים את הדרכון ולצאת לביקור בצפון הישן, צירפתי אלי שתי ידידות שגרות בסמוך למקום והגענו לביקור ערב במסעדה.

מקור: מסעדת אל וסינו

אל וסינו מרגישה כמו בר מסעדה שכונתית, כמו שהיית מצפה מכזאת, הם מגישים עסקית ערב מצוינת עד השעה 20:00, ביחד עם שעה שמחה של אחד פלוס אחד על משקאות ובימי ראשון, כפי שציינתי, יין ללא תחתית ביחד עם הופעת ג’אז שרק הופכת את העסקה להרבה יותר משמחת. הגענו לפני שמונה והזמנו את המנה העסקית – מנה ראשונה שכלולה במחיר העיקרית.

הזמנו פלאפל כרובית שהיה פשוט מושלם, שלושה כדורי כרובית רכים מטוגנים עם פרמזן ופטה ויושבים על רוטב של יוגורט. מוכרח לציין שבהתחלה הייתי סקפטי, אני לא מת על טייקים שעושים על מנות רחוב, תנו לפלאפל לנצח ואל תבלבלו אותנו עם כדורים אחרים… אבל כשטעמנו את פלאפל הכרובית של אל וסינו, זה הרגיש כמו הקומפורט פוד המושלם, יכולתי לאכול ארוחה שלמה מזה (ואכן הזמנו מנה פלאפל כרובית נוספת).

הזמנו סלט סיציליאני מרענן, עם עלי רוקט, ארטישוק, עגבניות שרי ופטה. הסלט עשה את העבודה והרים לנו לקראת המנה העיקרית – מנת פילה מוסר ים על ניוקי, שגם ״עשתה את העבודה״ לצד היינות המצוינים שהזמנו בהמלצת המלצרית. בהמשך גילינו שלמקום יש מרתף יין עם מבחר לא רע של יינות בטווח מחירים הגיוני לגמרי.

מקור: מסעדת אל וסינו

אחרי שאכלנו לא מעט עלו לבמה שלושה נגני ג’אז ונתנו לקהל הופעה מגניבה שהוסיפה לאווירה של המקום. המסעדה הייתה מלאה והיה נראה שאכן מדובר במקום שכונתי ונעים לבילוי.

חברים שלי שגרים בצפון הישן העיר יודעים שאני נוהג לכנות אותם תושבי הצפון היָשֵׁן – כי תמיד מרגיש לי שאין הרבה מה לעשות באזור המנומנם של העיר. אל וסינו הוכיחה שגם באזור הזה של העיר יודעים לעשות חיים.  

כשהגיע החשבון, שילמנו באמצעות Colu המטבע המקומי של תל אביב, שנותן 10% תוספת בכל טעינה ותומך בעסקים מקומיים. היוזמה שהתחילה בשכונות דרום העיר וביפו מתרחבת לכל תל אביב והופכת את השימוש בארנק למיותר לגמרי…