שוב הצבת בעסק שלך את השלט ״דרושים עובדים״?

אתה מגייס אנשים מעולים אבל הם מתחלפים נורא מהר ואתה לא מבין איך זה שוב קורה לך?

בעולם של היום עובדים לא מחפשים רק משכורת טובה ושעות נוחות. הם מחפשים ערך מוסף במקום העבודה שלהם. מקום שכיף להם להגיע אליו למשמרת, חיבור חברתי וערכי, כבוד, תנאים מפנקים, ועוד שלל דברים שיגמרו להם- להשאר:)

איך עושים את זה? הכנו לכם מספר טיפים:

  1. ליצור חיבור אישי: חשוב ליצור אוירה נעימה ומשפחתית בסביבת העבודה הקרובה. איך? לחלוק חוויות אישיות ע״מ ליצור חיבור רגשי, להתעדכן בימי הולדת של העובדים ולציין אותם. לא להתייחס לעובד כמי שתפקידו לספק תפוקות בלבד, מצב זה יוריד את החשק של העובד להגיע לעבודה בבוקר ולבסוף הוא יעדיף לחפש מקום אחר.

  2. לערב את העובדים: ככל שהעובד מעורב יותר בנעשה במקום העבודה, הוא מקבל סיפוק רב יותר ומרגיש שיש לו מקום לבטא את עצמו, שדעתו חשובה ונחוצה וזה גורם לו להקשר למקום העבודה. תקיימו ישיבות צוות, תתייעצו עם העובדים, תנו להם להביע את דעתם.

  3. משמעות וערכיות במקום העבודה: עובדים מחפשים ערך מוסף במקום העבודה. מעבר לתקתוק השעות במשמרת העובדים צריכים להרגיש שהם מתחברים מבחינה ערכית למקום העבודה שלהם. שהם שותפים להשקפה ולדרך התנהלות של בעל העסק. לדוגמא, פעילות למען הציבור או איכות הסביבה מעידה על חשיבה תורמת וערכית, כזו שעובד יכול להזדהות איתה ולהעריך את בעל העסק.

  4. קידום מקצועי, מתן בונוסים ותגמולים: יש לכם עובד טוב? לויאלי ומבצע את עבודתו בצורה מושלמת? תפרגנו לו! בין אם זה בקידום, מתן בונוס כספי או שתשלחו אותו ליום פינוקים. מעבר לזה שהוא יעריך את זה וימשיך להתמיד בעבודתו, זה יגביר את המוטיבציה של שאר העובדים ויעלה את תפוקתם.

  5. שיחות הערכה: אחת לתקופה תזמינו את העובד לכוס קפה לשיחת הערכה ומשוב. תציינו בפניו את ההערכה שלכם ותשאלו אותו על הרגשתו במקום העבודה. מה הוא היה רוצה לשפר? לאן הוא שואף? זה גם המקום להעלות דברים לשיפור במידה ויש. כולם רוצים להרגיש שיש מי שמקשיב להם ויש מי שאכפת לו. זה יגרום לעובד שלכם להעריך אותכם.

  6. ביקורת בונה: לפעמים אתם לא מרוצים ויש צורך להעיר לעובדים. חשוב לדעת איך לעשות זאת בצורה הנכונה. אנחנו ממליצים על שיטת הסנדביץ׳: מתחילים במשהו טוב, מעלים את הטענה/הבעיה לשיפור, ומסיימים בחיזוק חיובי. לדוגמא: ״אני חושב שאתה עושה עבודה מעולה בחנות, אני רואה זאת בעלייה בדוחות המכירה, עם זאת אני מקבל תלונות מלקוחות שאתה קצת חסר סבלנות ולעיתים מדבר לא יפה אז אשמח שתעבוד על זה. מעבר לזה אתה עובד בצורה מסודרת ואני מרגיש רגוע כשאני יודע שאתה נמצא בחנות וזה ממש חשוב לי. דרך זו תוציא את העובד בטעם טוב מהשיחה ובאמת תגרום לו לרצות להשתפר.

  7. יום כיף וימי גיבוש: לפחות פעם בשנה חשוב לעשות יום גיבוש לכל צוות העובדים. זה יכול להיות יום כיף בים, ארוחת ערב במסעדה או אפילו חדר בריחה. מומלץ לקבוע תאריך מראש וליצור אצל העובדים ציפייה לארוע. תשקיע בעובדים שלך ותהיה בטוח שהם ישקיעו בך בחזרה:)

לסיכום, כמו שאתם משקיעים בשיווק החנות, המסעדה או כל עסק אחר בבעלתוכם, כך גם יש להשקיע בעובדים שלכם. אחרי הכל, הם הפנים של העסק שלכם והרבה מהלקוחות שלכם חוזרים דווקא בגללם.